Hana (34), rozvedená, 2 děti

Hana je několik let rozvedená. Bývalý manžel si příliš neláme hlavu s alimenty, takže přicházejí velice sporadicky a navíc si ještě v době trvání manželství vzal na Hanku dvě poměrně vysoké půjčky, jelikož on sám již neprošel bonitním systémem. Závazky však nyní nesplácí a Haně nezbývá nic jiného, než je hradit.

Přesto, že Hana má práci, slouží jí zdraví a děti nejsou přehnaně náročné, chybí jí pravidelně každý měsíc po zaplacení splátek a poplatků rozumná částka na živobytí. V krizové situaci tak sáhla už dvakrát po nabídce společností nabízejících půjčení peněz. Výsledkem je trvalý stav v mínusu a neschopnost splácet řádně všechny závazky. Finančně jí pomáhali rodiče, kteří si to však po odchodu do důchodu už nemohou dovolit.

Hana správně vyhodnotila, že situaci nemůže běžným způsobem zvládnout a rozhodla se požádat o oddlužení. Protože by nebyla schopná ze svých příjmů zaplatit za dobu 5 let požadovaných 30 % svých dluhů, byla v jejím případě použita kombinace částečného prodeje majetku a následné doplacení splátkovým kalendářem. Hana sice přišla o byt, ale nastěhovala se s dětmi k rodičům a po pěti letech řádného plnění podmínek oddlužení ji mohou konečně dluhy přestat strašit.